Účinky křišťálu 

Křišťál je průhledný až bílý minerál, který je často využíván v ezoterice. Křišťálu jsou připisovány různé účinky. Pojďme se na podívát, které z nich jsou spojovány s křišťály:

Léčebné účinky:

Křišťálu je připisována léčebná moc, říká se, že má schopnost léčit fyzické a emocionální potíže. Křišťály se spojují s léčbou různých onemocnění nebo emocionálních stavů.

Harmonizace energie:

Účinky křišťálu jsou často využívány k harmonizaci energetických center těla – známých jako čakry. Křišťály mohou pomoci k odstranění blokád a obnovit tok energie.

Ochrana:

Křišťál má i ochrannou moc, proto se často nosí na těle, nebo je umisťován na místa, která chceme zbavit negativní energie nebo je od negativních vlivů ochránit.

Plnění snů:

Věří se, že křišťály Vám pomohou k plnění snů, pomáhají totiž manifestovat cíle a přání.

Používání křišťálů nemusí být pouze na duchovní úrovni, tyto minerály jsou i nádhernou dekorací, jelikož má mnoho podob, v jakých jej můžeme nalézt.

Křišťálové hroty: Křišťál často tvoří dlouhé a štíhlé hroty, které jsou často používány v léčebných a spirituálních praxích.

Křišťálové geody: Křišťál můžeme nalézt i uvnitř geod, což jsou dutiny v horninách nebo sedimentech. Tyto dutiny jsou vyplněny krystaly křišťálu, které mají dechberoucí skladby a třpyt.

Křišťálové drúzy: Drúzy křišťálu jsou shluky minerálu uvnitř geody nebo dutiny.

účinky křišťálu
účinky křišťálu